Veliki uspjesi male škole

Autor: Barbara Evaj, 11. 3. 2009.

Kao i svake školske godine, početak drugog obrazovnog razdoblja obilježe razna natjecanja. Ni ove godine nije bilo drugačije. Naša škola je mala seoska škola, ali se već niz godina učenici natječu na raznim natjecanjima u poznavanju matematike, kemije, biologije, geografije, od prošle godine i njemačkoga jezika, te sudjeluju na smotrama literarno-dramsko-novinarskoga stvaralaštva (poznatije kao LiDraNo) i športskim događanjima.

Kao izvannastavna aktivnost postoji Školsko športsko društvo za dječake i djevojčice koje postiže zapažene rezultate u stolnom tenisu, rukometu i atletici, naročito djevojčice, a voditelj im je prof. Jozo Sušilović.

S njima će u Pulu otputovati i Matej Majcan, također učenik 8. razreda koji uz Nikolu već godinama sudjeluje u natjecanjima iz matematike. Ove godine od sudjelovanja na državnoj razini dijelilo ga je nekoliko, a prošle samo jedan bod. Bit će mu to utješna nagrada i priznanje za uložen trud i redoviti rad.

Osim matematike, velik uspjeh postiže i dramska skupina pod voditeljstvom učiteljice Željke Ribarić. Prošle godine dobili su posebnu pohvalu na Županijskom LiDraNu u Daruvaru, ali ove godine požnjeli su plodove svoga rada i truda.

Pozvani su na Državni LiDraNo u Pulu koji će se održati od 22.-27. ožujka gdje će predstavljati našu i Koprivničko-križevačku županiju u kategoriji skupnih scenskih nastupa. Izvest će scensku igru „Samo mijena stalna jest“ koju je napisala i osmislila sama učiteljica.

Igra je spoj prošlog i sadašnjeg vremena vezanog uz školski život, a ono što je još čini posebnom je govor naših starih karakterističan za ovaj, trnovitički, kraj. Sadržajno je vezana uz projekt „Stazama naših davnih školaraca“ koji provodimo već treću godinu za redom, a posvećen je 250. obljetnici školstva u Velikoj Trnovitici koja se navršava ove godine.

Ovom izvedbom gostovat će i na 7. Danima medijske kulture koji se održavaju od 30. ožujka do 2. travnja u Bjelovaru s temom Narodna baština našega kraja.

Ovo je veoma veliko priznanje i nagrada trudu i volji učenika petog razreda i njihovoj učiteljici jer su u istom sastavu od prvog razreda i iz godine u godinu se ističu svojim sve boljim glumačkim sposobnostima, kao i učeniku 8. razreda N. Crkvencu i njegovoj učiteljici.

Članovi dramsko-recitatorske skupine su: Ana Bačak, Nikolina Kralj, Marija Hudja, Valentina Modrić, Niko Petrušić, Domagoj Vrućina, Mato Kovačević, Matija Karban, Marko Krajačić i Denis Barbir  i veoma su uzbuđeni zbog nastupa i predstavljanja naše škole jer su uz njih na državnoj razini natjecanja predstavnici velikih gradskih škola kao što su škole iz Zagreba, Dubrovnika, Splita i dr.

Svi smo ponosni na uspjehe koje naša škola postiže i nadamo se da će se oni nastaviti i narednih godina.

Ponos su nam matematičari koji iz godine u godinu odlaze na regionalna i državna natjecanja. Ove godine na Državnom natjecanju u Puli predstavljat će našu školu, ali i čitavu Bjelovarsko-bilogorsku županiju, učenik osmog razreda Nikola Crkvenac kojemu je to već 2. sudjelovanje na državnoj razini natjecanja i njegova voditeljica Evica Ibrahimpašić.

« Srpanj 2024 »