4. nacionalno natjecanje u čitanju naglas
Autor: Marijana Sušilović, 25. 10. 2016.

U prostorijama garešničke gradske knjižnice „Đuro Sudeta“ 24. listopada održana je gradska razina 4. nacionalnog natjecanja u čitanju naglas za učenike osnovnih škola od 3. do 8. razreda.

Spomenutim se natjecanjem popularizira knjiga te čitanje kod djece i mladih, razvija se ljubav prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom provođenju slobodnoga vremena te se potiče usmeno izražavanje kao i razvijanje motivacijskih sposobnosti. Natjecatelji predstavljaju knjigu po vlastitom izboru. Njihov nastup pred tročlanom komisijom traje pet minuta, a čini ga usmeno predstavljanje odabrane knjige na što inovativniji i kreativniji način bez korištenja ikakvih tehnoloških pomagala te izražajno čitanje odabranoga ulomka naglas.

Učenici se natječu u dvije kategorije: nižoj (3. – 5. razreda) i višoj (6. – 8. razreda). U nižoj kategoriji našu su školu predstavljale učenice petoga razreda Sara Đeri i Klara Ibrahimpašić, a u višoj kategoriji učenice sedmoga razreda Matea Čukman i Leona Varga pod mentorstvom knjižničarke Mateje Ištok. Iako učenice nisu odabrane za nastup na županijskoj razini natjecanja, vrlo su zadovoljne nastupima te stečenim iskustvom i novim znanjima.

Sari, Klari, Matei i Leoni čestitamo na izvrsnom predstavljanju njih samih, odabranih knjiga i škole te im želimo da i dalje tako nastave i njeguju ljubav prema knjigama i čitanju.

4. nacionalno natjecanje u čitanju naglas
Autor: Marijana Sušilović, 25. 10. 2016.