Uspješno završen projekt Čitamo mi, u obitelji svi
Autor: Anita Kalađija-Palić, 7. 7. 2016.

Već nekoliko godina naša Škola uključena je u nacionalni projekt prijateljstva s knjigom "Čitamo mi, u obitelji svi". Učenici trećih razreda međusobno su svakog tjedna razmjenjivali ruksak s osam zanimljvih naslova iz isto toliko različitih područja, među kojima su knjige namijenjene djeci, roditeljima, ali i jednima i drugima za zajedničko čitanje. Voditeljica projekta "Čitamo mi, u obitelji svi" u našoj Školi  je knjižničarka Matina Pavičić Barberić.

Projektom se želi podsjetiti učenike kako školska knjižnica ne nudi samo obavezne lektire, već i obilje druge i drugačije literature za slobodno vrijeme i razonodu.

Roditelji trebaju svaki dan bar pola sata provesti u zajedničkom čitanju s djetetom koje ruksak donosi kući. Važno je da poslije čitanja svi porazgovaraju o pročitanome i u bilježnicu dojmova ponešto o tome zapišu. Učenici mogu i nešto nacrtati, zalijepiti sliku ili napisati pjesmu u bilježnicu dojmova.

Uz popularizaciju čitanja i razvijanje čitateljskih navika cijele obitelji, cilj je okupiti obitelj kako bi razmjenom dojmova o pročitanom roditelji svojim primjerom djeci pokazali koliko je čitanje poželjno i korisno.

Svi učenici i učitelji koji su sudjelovali u projektu dobili su  potvrdu o sudjelovanju u projektu, a čekamo i proglašenje  najboljih dojmova o pročitanim knjigama.

O projektu " Čitamo mi, u obitelji svi "

Priloženi dokumenti:
Citamo_mi_u_obitelji_svi.docx (729.89 KB)

Uspješno završen projekt Čitamo mi, u obitelji svi
Autor: Anita Kalađija-Palić, 7. 7. 2016.

O projektu " Čitamo mi, u obitelji svi "

Priloženi dokumenti:
Citamo_mi_u_obitelji_svi.docx (729.89 KB)