Upali lampicu i čitaj! u sklopu Mjesec hrvatske knjige 2015. i u razrednoj nastavi Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 29. 10. 2015.

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige i u razrednoj nastavi u sklopu cjelodnevnog programa u svim knjižnicama pod nazivom Upali lampicu i čitaj! novim kratkim roman Maša i bajke Sanje Pilić 22. listopada 2015.

Knjižničarka Martina Pavičić Barberić  je prepričala  novi kratki roman Maša i bajke Sanje Pilić praćen skeniranim ilustracijama iz istoimene knjige  na prvom zajedničkom satu hrvatskog jezika učenicima od 1. do 4. razreda MŠ  u školskoj dvorani.  Slijedilo je prepričavanje priče pomoću ilustracija ubačenih u slajdove s pitanjima, a na kraju su učenici zajednički i vlastitim riječima zaključili po(r)uke romana.

Ovim kratkim romanom su uvidjeli koliko je važno čitati i maštati te imati prijatelje iz knjiga i to jednako važno kao i imati prijatelje u stvarnosti i uživati u životu.

Autor: Martina Pavičić Barberić, 29. 10. 2015.