Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica – listopad u 1.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 20. 10. 2015.

Obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica – listopad nadalje  i u  1. r. MŠ pričom Klaun u knjižnici Jadranke Del Ponte te izradom i oslikavanjem straničnika na temu knjiga i čitanja 16.  listopada 2015.

Knjižničarka Martina Pavičić Barberić je zadnja dva školska sata održala u 1.r. u suradnji s učiteljicom Ivanom Majdak.

Prvi zajednički, a učenicima 3. sat,  je bio sat hrvatskog jezika na kojem im ja bila ispričana istoimena priča praćena skeniranim ilustracijama iz knjige i prepričana pomoću prezentacije sa pitanjima i ilustracijama. Ovom pričom smo ponovili i upoznali važne pojmove vezane uz  knjižnice.

Na zadnjem satu likovne kulture učenici su izrađivali i oslikavali straničnike (bookmarkere) na temu knjiga, knjižnica i čitanja, a na kraju smo ih i plastificirali.

Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica – listopad u 1.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 20. 10. 2015.