Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica- listopad u 2.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 20. 10. 2015.

Nastavili smo s obilježavanjem  Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica – listopada i u  2. r. MŠ slikovnicom i pričom Neobična knjižničarka Kašmira Huseinovića te oslikavanjem i izradom puzzli sa temom omiljenih likova iz bajki i priča 16. listopada 2015.

Knjižničarka Martina Pavičić Barberić je prva dva školska sata održala u 2.r. u suradnji s učiteljicom Željkom Ribarić.

Na prvom satu hrvatskoga jezika ispričana im je priča Neobična knjižničarka praćena skeniranim ilustracijama iz knjige. Tijekom pričanja priče, učenici su dodavali dijelove koje su zapamtili slušajući priču s obzirom da se mnogi dijelovi ponavljaju i prepoznavali likove iz drugih priča koji su se pojavili u ovoj priči.

Na zadnjem satu likovne kulture učenici su ocrtali papir omiljenim likom ili događajem iz bajke, priče ili crtanog filma po vlastitom odabiru od kojeg su izradili puzzle.

Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica- listopad u 2.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 20. 10. 2015.