Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica- listopad u 3.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 6. 10. 2015.

Obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica s ovogodišnjim naslovom Školske knjižnice su zakon: živimo ih, učimo i volimo na satu hrvatskog jezika i likovne kulture najprije u 3.r. MŠ slikovnicom i pričom Jakov lektor Kašmira Huseinovića te izradom i ilustriranjem vlastite knjige-slikovnice na temu knjiga, čitanja i knjižnice 2. listopada 2015.

Knjižničarka Martina Pavičić Barberić je prva dva školska sata održala u 3.r. u suradnji s učiteljicom Karolinom Mraka Jandrilović

Prvi je bio sat hrvatskog jezika na kojem je ispričana istoimena priča praćena skeniranim ilustracijama iz knjige, a zatim smo je prepričavali pomoću ilustracija ubačenih u slajdove s pitanjima te na kraju zajednički i vlastitim riječima zaključili po(r)uke priče. Ovom pričom smo ponovili i upoznali važne pojmove vezane uz  knjige i knjižnice.

Drugi je bio sat likovne  kulture na kojem su učenici sami izradili vlastitu slikovnicu po uputama knjižničarke i oslikali je s četiri ili šest ilustracija vlastite priče o knjigama i čitanju, a na kraju sata su nam ispričali tu vlastitu priču listajući slikovnicu.

Bilo je zabavno i poučno, a nekim pričama smo se i od srca nasmijali.

Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica- listopad u 3.r. Matične škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 6. 10. 2015.

Bilo je zabavno i poučno, a nekim pričama smo se i od srca nasmijali.