Obilježen Međunarodni dan pismenosti u razrednoj nastavi Matične i Područne škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 15. 9. 2015.

Obilježili smo Međunarodni dan pismenosti pričom Becky Bloom i Pascala Bieta Uljuđeni vuk u razrednoj nastavi Matične i Područne škole te prepisivanjem ulomka iz istoimene priče u istim razredima 8. rujna 2015.

Najprije je knjižničarka Martina Pavičić Barberić svim učenicima od 1. do 4. razreda Matične i Područne škole pročitala priču Uljuđeni vuk uz skenirane ilustracije iz knjige prikazane na platnu u školskoj dvorani.

Knjižničarka je bila odjevena u sivu boju, stavila sive uši, sako, naočale i kapu baš poput vuka u priči o vuku koji je postao uljuđen i naučio čitati.

Zatim su učenici Matične škole sa svojim učiteljicama u razredima,  a učenici Područne škole sa svojoj učiteljicom i učiteljem u školskoj knjižnici, prepisivali ulomke iz priče s temom učenja čitanja.  Svaki razred je imao vlastiti ulomak za prepisivanje lijepim rukopisom, a prvi razred je crtao jer tek počinju učiti pisati.

Na kraju su najuredniji i najčitkiji te točno i najljepše prepisani ulomci iz pojedinih razreda te najuspješniji crteži ukrasili pano povodom Međunarodnog dana pismenosti ispred knjižnice.

Autor: Martina Pavičić Barberić, 15. 9. 2015.