Učenici 1. razreda Matične škole u projektu "Pričaonica"
Autor: Martina Pavičić Barberić, 12. 6. 2015.

Nakon prošlogodišnjeg dobrog, ugodnog i kreativnog iskustva učenici i ovogodišnjeg 1. razreda Matične škole sa svojom učiteljicom Željkom Ribarić su aktivno sudjelovali u projektu “Pričaonica“ u školskoj knjižnici tijekom ove školske godine.

Knjižničarka im je pričala priče te pripremila prezentacije ilustracija i pitanja o tim pričama uz što su se zabavili, glumili, svirali, plesali, zajedno shvatili po(r)uke tih priča te sami posuđivali  i čitali iste priče.

Sve priče, osim dvije, su  s popisa lektire za 1. razred:

1. Juha od bundeve Helen Cooper
  2. Djed i repa Alekseja Tolstoja
  3. Leteći glasovir Željke Horvat-Vukelja
  4. Hrabrica Željke Horvat-Vukelja
  5. Plesna haljina žutog maslačka Sunčane Škrinjarić
  6. Ježeva kućica Branka Ćopića
  7. Petra uči plivati Željke Hovat-Vukelja.

I iduće školske godine nastavljamo isti projekt s tim pričama, ali novim učenicima 1. razreda, a sadašnji učenici 1. razreda će nastaviti sudjelovati u projektu i u idućim razredima razredne nastave samo s drugim pričama.

Učenici 1. razreda Matične škole u projektu "Pričaonica"
Autor: Martina Pavičić Barberić, 12. 6. 2015.

Sve priče, osim dvije, su  s popisa lektire za 1. razred:

1. Juha od bundeve Helen Cooper
  2. Djed i repa Alekseja Tolstoja
  3. Leteći glasovir Željke Horvat-Vukelja
  4. Hrabrica Željke Horvat-Vukelja
  5. Plesna haljina žutog maslačka Sunčane Škrinjarić
  6. Ježeva kućica Branka Ćopića
  7. Petra uči plivati Željke Hovat-Vukelja.