Noć knjige s pričom Oprostite … jeste li vi vještica? u razrednoj nastavi Matične i Područne škole
Autor: Martina Pavičić Barberić, 28. 4. 2015.

Matineja manifestacije Noć knjige povodom 23. travnja Svjetskog dana knjige i autorskih prava te Mjeseca dječje knjige (travanj) s pričom Oprostite … jeste li vi vještica? održana je za razrednu nastavu Matične i Područne škole.

Knjižničarka odjevena u obilježja vještica iz priče Oprostite…jeste li vi vještica? Emily Horn i Pawela Pawlaka pročitala je istoimenu priču učenicima razredne nastave  praćenu skeniranim ilustracijama iz slikovnice.

Slijedio je razgovor učenika i knjižničarke o priči pomoću pitanja na prezentaciji obogaćena ilustracijama iz slikovnice vezanih uz odgovore.

Na kraju su učenici  s knjižničarkom i učiteljicama došli  do po(r)uka ove priče vezanih uz knjige, knjižnice, čitanje, školu, prijateljstvo, ljubav, dom, obitelj, pristojnost…

Uistinu smo se dobro zabavili, uživali i nasmijali što i je bio cilj Noći knjige jer knjige uistinu jesu zabavne i zanimljive.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

Autor: Martina Pavičić Barberić, 28. 4. 2015.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.