Dramske radionice motivirane tekstom Uzbuna u dječjoj knjižnici Mire Šincek u predmetnoj nastavi
Autor: Martina Pavičić Barberić, 28. 4. 2015.

Matineja manifestacije Noć knjige povodom 23. 4. Svjetskog dana knjige i autorskih prava te Mjeseca dječje knjige (travanj) obilježena  je Dramskim radionicama motiviranim tekstom Uzbuna u dječjoj knjižnici  Mire Šincek u predmetnoj nastavi.

Knjižničarka je predstavila manifestaciju i datum prilikom kojeg se obilježava.

Učenica 5. razreda Matea Čukman je pročitala teksta Uzbuna u dječjoj knjižnici  Mire Šincek kao motivaciju za dramske radionice s učenicima predmetne nastave.

Radionice su se temeljile na  likovima iz bajki (pobjeglim iz knjižnice), radnji u tekstu, odnosu sadašnjeg stvarnog svijeta i izmaštanog svijeta bajki.

Učenike je učiteljica hrvatskog jezika Gordana Ščrbačić podijelila u grupe po razredima i likovima. Učenici 5. razreda dobili su lik Crvenkapice, dio učenika 6. razreda bake, a drugi dio vuka, 7. razreda  lovca, a 8. razreda ponovno lik Crvenkapice.  U grupama po razredima su se dogovarali oko toga tko bi njihove likove i zašto nagovarao da ostanu ili pobjegnu iz bajke, a onda su to dramski prikazali cijeli razred, dio učenika ili samo jedan, ovisno o međusobnom dogovoru.

Uistinu smo se dobro zabavili, uživali i nasmijali pomoću likova iz bajki što i je bio cilj Noći knjige jer knjige uistinu jesu zabavne i zanimljive.

Fotografije možete vidjeti u fotogaleriji.

Autor: Martina Pavičić Barberić, 28. 4. 2015.

Knjižničarka je predstavila manifestaciju i datum prilikom kojeg se obilježava.

Fotografije možete vidjeti u fotogaleriji.