Audicija knjiga u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica
Autor: Martina Pavičić Barberić, 31. 10. 2014.

Mjesec listopad je svake godine posvećen školskim knjižnicama pa je proglašen Međunarodnim mjesecom školskih knjižnica. Ove godine smo ga obilježili Audicijom knjiga u predmetnoj nastavi 30. listopada.

Za svaku audiciju, pa tako i Audiciju knjiga, potrebni su nam natjecatelji = knjige, publika=učenici i voditelj.

Knjižničarka Martina Pavičić Barberić je vodila audiciju dviju skupina knjiga na početku, a zatim je vodstvo predala pojedinim učenicima koji su to željeli.

Knjige su razvrstane u sedam skupina po tematici. Učenici su najprije birali knjigu po naslovu, zatim naslovnici i na kraju po prvoj rečenici.

Zabavili i nasmijali smo se, a pritom i mnogo toga naučili, a osobito kako je bitno imati vlastito mišljenje, a ne povoditi se za drugima te uvidjeli po čemu sve odabiremo knjige za čitanje.

Audicija knjiga u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica
Autor: Martina Pavičić Barberić, 31. 10. 2014.