Nacionalni projekt Čitamo mi, u obitelji svi u 3.r. MŠ
Autor: Martina Pavičić Barberić, 16. 9. 2014.

I ove školske godine odlučiti smo se uključiti u nacionalni projekt Čitamo mi, u obitelji svi potaknuti ugodnim prošlogodišnjim iskustvom. Učenici 3. razreda Matične škole sa svojim obiteljima će sudjelovati u tom projektu pa su učiteljica Maja Golubić i knjižničarka Martina Pavičić Barberić održale roditeljski sastanak za roditelje tih učenika.

Više o projektu možete saznati na na web stranicama: www.knjiznicari.hr/ruksak i https://hr-hr.facebook.com/cmuos.

Projekt će početi 20. studenoga 2014.

Provodi se tako da svaki učenik 3. razreda dobije naprtnjaču s 8 novih knjiga iz različitog područja. Dobiva je u četvrtak, a vraća u utorak. Sa svojom obitelji čita i razgledava knjige, razgovara o pročitanome te zajednički radi zadatke iz knjiga.

Naprtnjaču vraća u utorak kada pred cijelim razredom prepričava kako je proveo vrijeme s obitelji koristeći knjige iz naprtnjače, što se kome svidjelo, kako su čitali, o čemu su pričali i što su zajednički izradili.

Zatim čita obavezan  dojam koji je napisao u bilježnicu dojmova te pokazuje slike, fotografije i čita svoju pjesmu ukoliko ih ima.

Projekt potiče zajedničko čitanje i kvalitetno provođenje zajedničkog vremena u obitelji.

Najvažnije je posvetiti vrijeme jedni drugima u obitelji zajedničkim čitanjem i razgovorom te se istodobno dobro zabaviti, družiti i stvarati.

Nacionalni projekt Čitamo mi, u obitelji svi u 3.r. MŠ
Autor: Martina Pavičić Barberić, 16. 9. 2014.

Projekt će početi 20. studenoga 2014.