Integrirani dan (I. i II. r. PŠ): Školska knjižnica-poticanje čitanja

Autor: Martina Pavičić Barberić, 15. 4. 2014.

Učenici 1. i 2. razreda Područne škole Nova Ploščica sa učiteljicom Ivanom Kapustom  su došli na integrirani dan u školsku knjižnicu 8. travnja. Kroz dva sata hrvatskog jezika, sat razrednika i sat likovne kulture se „provlačila“ tema knjižnice, čitanja i knjiga.

Prvo smo imali sat razrednika na kojem smo upoznavali prostor knjižnice, što se sve u njoj nalazi, dopušteno i nedopušteno ponašanje u knjižnici i prema knjigama, što sve knjige vole… Zajednički smo izradili i pano na već spomenute teme.

Na prvom satu hrvatskog jezika ispričana im je priča Klaun u knjižnici praćena skeniranim ilustracijama iz knjige o kojoj smo popričali pomoću ilustracija ubačenih u slajdove s pitanjima. Pomoću te knjige smo učvrstili dosadašnje znanje o knjižnici i saznali ponešto novo.

Na drugom satu hrvatskog jezika ispričana im je iduća priča Neobična knjižničarka također praćena skeniranim ilustracijama iz knjige koju smo i prepričali. Prilikom pričanja priče, učenici su dodavali dijelove koje su zapamtili slušajući priču.

Na zadnjem satu likovne kulture izrađivali smo straničnike (bookmarkere) na temu knjiga i čitanja. Svi su imali neku poruku i oslikani su, a na kraju smo ih plastificirali.

Prije povratka kući, učenici su sami posudili knjige, što inače radi njihova učiteljica.

Puno toga smo naučili, išli na „izlet“ i zabavili se.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji