Dan kruha i plodova zemlje u Matičnoj školi

Autor: Martina Pavičić Barberić, Marijana Sušilović, 19. 10. 2012.

18. listopada 2012. obilježen je Dan kruha i plodova zemlje u Matičnoj školi prigodnim programom učenika razredne i predmetne nastave, izložbom plakata razredne nastave sa Integriranog dana Zlatna jesen (25. rujna 2012.) te ukrašavanjem stola od strane učenika 5. razreda kruhom i kolačima za blagovanje i plodovima zemlje.

Učenice 7. razreda Božica Kos i Ines Pranjić vodile su prigodni program.

Započeli smo pjesmama Krist na žalu i Cesta mira u izvedbi tamburaškog orkestra i pjevačkog zbora učenika predmetne nastave pod vodstvom učitelja glazbene kulture Zdravka Kolara.

Ritmička družina 1. razreda pod vodstvom učiteljice Maje Golubić se „dogegala“ i otplesala svoj prvi pačji ples.

Učenici 2. razreda pod vodstvom učiteljice Ivane Majdak otpjevali i otplesali su Molitvu gljive muhare.

Dramska družina 4. razreda pod vodstvom učiteljice Monike Evaj dočarala je Bogatsvo jeseni glumom, pjesmom i plesom.

Ivan Bokun, član recitatorske družine 3. razreda, pod vodstvom učiteljice Željke Ribarić izveo je monolog Medalja za trčanje.

Recitatorska družina 3. razreda, pod vodstvom učiteljice Željke Ribarić, recitirala je Jesenske sličice.

Božica Kos i Ines Pranjić, učenice 7. razreda, pod vodstvom knjižničarke Martine Barberić izvele su recital triju pjesama: Dobriša Cesarić Jesenje jutro, Milan Radić Prvi jesenji dan i Stjepan Lice Oče.

Na kraju nam se obratila ravnateljica Dragica Jugović prigodnim riječima, a vjeroučitelj Tomislav Fridl je posvetio kruh naš današnji.

Svi prisutni su pozvani na blagovanje kruha i kolača pripremljenih od strane vrijednih učenika i roditelja 5. razreda. Učenici 5. razreda sa razrednicom Marijanom Sušilović su ukrasili prigodni stol tim kruhom i kolačima te plodovima zemlje. Također su postavili i izložbu plakata razredne nastave Matične škole sa Integriranog dana  Zlatna jesen.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.