Adventski kalenDAR

Autor: Juraj Marković, Matija Brlić, 23. 12. 2021.

Rođenje Isusa Krista samo što nije.

Promatrajući sam događaj koji se zbio prije više od 2000 godina u jednoj skromnoj obitelji i način na koji su Oni prolazili put do Betlehema i stvari koje su tada posjedovali, možemo se zapitati što nama danas treba.

Živimo u vremenu prepunog tehnoloških čuda, raznih društvenih mreža, stolova prepunih pečenica i raznih bakinih kolača koji mirišu čitavom kućom. Ponegdje se začuje plač nezadovoljnog djeteta jer poklon pod borom nije bila najnovija verzija Playstationa. Trebali bismo se zapitati - Što je trebalo Svetoj obitelji? Najnoviji Playstation ili milijunski broj lajkova na društvenim mrežama?

Učenici, vjeroučitelj i pedagog naše škole spoznali su odgovor na to pitanje te u tom Duhu napravili akciju prikupljanja namirnica za naše najpotrebitije mještane. Prikupljalo se (kako je tko bio u mogućnosti) od brašna, ulja, pa do raznih slastica.

Naši dragi učenici imali su na umu da u našoj Općini postoje ljudi koji su sami i kod kojih neće biti mirisa pečenica i kolača te su u ovoj „skromnoj“ akciji odvojili poneku namirnicu i tako usrećili četiri kućanstva. Mislili su na druge!

Osvijestimo se i mi, ne samo u ovo vrijeme Adventa već i ubuduće da po primjeru Svete obitelji, a i naših učenika, budemo zadovoljni i zahvalni na onome što imamo, a ne žalosni zbog stvari koje nemamo, a želimo.

U tom Duhu učenici i cijela OŠ Trnovitica želi vam svako dobro, puno zdravlja i Božjeg blagoslova da provedete ove dane u toplini svojih obitelji i prijatelja. Sretan vam i blagoslovljen Božić te sve najbolje u novoj godini.