Proslava Dana Osnovne škole Trnovitica

Autor: Martina Pavičić Barberić, 29. 5. 2012.

25. svibnja 2012. godine proslavili smo Dan škole kulturno-umjetničkim programom, športskim igrama svih učenika razredne te predmetne nastave Matične i Područne škole, domjenkom za učenike te svečanom sjednicom i domjenkom za uzvanike i zaposlenike škole.

Započeli smo kulturno-umjetničkim programom u 9 sati. Program su vodile učenice 8. razreda Ana Bačak i Nikolina Kralj.

Nastupali su zbor i tamburaši škole pod vodstvom učitelja glazbene kulture Zdravka Kolara.

Literarna družina 6. i 8. razreda i to Valentina Modrić sastavkom Crtica iz djetinjstva moje bake, Nikolina Kralj Nasilje oko nas te Ines Pranjić Moj prijatelj pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Gordane Ščrbačić.

Dramska družina 3. razreda scenskom igrom Meksički ples pod vodstvom učiteljice razredne nastave Monike Mihalinac.

Ritmička skupina razredne nastave Područne škole Nova Ploščica na glazbu Satellite pod vodstvom učiteljice razredne nastave Ivane Kapusta.

Dramska družina 6. razreda sa scenskom igrom Proslava rođendana pod vodstvom knjižničarke Martine Barberić.

Recitatorska družina 2. i 4. razreda glazbeno-scenskom igrom Tico-Tico  pod vodstvom učiteljice razredne nastave Željke Ribarić.

Kulturno-umjetnički program završio je prezentacijom fotografija pod nazivom 2011./2012. nastavna godina pripremljenom od strane učiteljice hrvatskog jezika Gordane Ščrbačić i učitelja informatike Danijela Ojvana.

Završnu riječ je imala naša ravnateljica Dragica Jugović.

Nastavili smo športskim igrama u 9:30 sati u trajanju od dva školska sata. Sudjelovali su svi učenici, a podijelili su se na razrednu nastavu pod vodstvom učiteljice RN Ivane Kapuste i učitelja RN Zdravka Ređepa te predmetnu nastavu pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Joze Sušilovića.  Sudionici su nagrađeni medaljama ovisno o osvojenom mjestu. Nakon igara učenici su imati domjenak.

Učenici razredne nastave Matične i Područne škole podijelili su se u 4 skupine (kombinacija učenika od 1. do 4. razreda): Lavići, Tigrići, Leopardi i Crne pantere. Natjecali su se u 7 štafetnih igara: „Skakanje u vreći“, „Vješanje predmeta“, „Nošenje lopte“, „Dodavanje lopte“, „Bacanje lopte kroz obruč“, „Skakanje u obruče“ i „Provlačenje kroz obruče“.  Pet zlatnih medalja za 1. mjesto osvojila je skupina Crna Pantera, a po jednu medalju skupine Lavići i Tigrići, dok skupina Leopardi nije osvojila ni jednu medalju.

Učenici 5. i 6. razreda odvojeni u ženske i muške skupine natjecali su se u trčanju. U ženskoj skupini 1. mjesto je osvojila Đurđica Vosmek, 2. Marija Sklobić te 3. Anja Grgec dok je u muškoj skupini 1. mjesto osvojio Filip Vojković, 2. Blaž Mesić te 3. Jakov Pranjić.

Učenici 7. i 8. razreda sudjelovali su u štafetnom natjecanju. Pobijedila je ženska ekipa 8. razreda u sastavu Marija Hudja, Nikolina Kralj i Valentina Modrić, a kod  muških ekipa 7. razreda u sastavu Niko Petrušić, Ivan Jelenčić i Filip Jasenko.

Muška ekipa 8. razreda je igrala nogomet protiv također muške ekipe ostatka škole (od 5. do 7. razreda). Pobijedila je ekipa ostatka škole 4 : 3 na penale.

Ženska ekipa 5. i 8. razreda pobijedila je u rukometu žensku ekipu 6. i 7. razreda.

Svečana sjednica i domjenak za uzvanike i zaposlenike škole održao se u podne u školi.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.