Upali lampicu i čitaj! u sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2015. u predmetnoj nastavi
Autor: Martina Pavičić Barberić, 29. 10. 2015.

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige  u predmetnoj nastavi na satovima hrvatskog jezika  u sklopu cjelodnevnog programa u svim knjižnicama pod nazivom Upali lampicu i čitaj! čitanjem naglas pod svjetiljkama i interpretacijom ulomka iz knjige Mali princ te zapisivanjem po(r)uka o prijateljstvu 22. listopada 2015.

Kao svake godine i ove se obilježava Mjesec hrvatske knjige  (od 15. listopada do 15. studenoga). Kao i prošle godine, uključili smo se u cjelodnevni program u svim knjižnicama Hrvatske pa smo ga obilježili i u našoj školskoj knjižnici  pod ovogodišnjim nazivom Upali lampicu i čitaj!  s centralnom  temom manifestacije vezanom uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu te ovogodišnjim motom „Ono si što čitaš“.

Obilježili smo cjelodnevni program u sklopu Mjeseca hrvatske knjige u  svim razredima predmetne nastave na satovima hrvatskog jezika u knjižnici u svakom pojedinom razredu od 5. do 8.

Sati su održani u suradnji učiteljice hrvatskog jezika Gordane Ščrbačić i knjižničarke Martine Pavičić Barberić.

Učenici su čitali ulomak iz Malog princa o susretu sa zmijom na strunjačama u knjižnici pod lampama. Zatim su interpretirali ulomak. Na kraju su u grupama zapisivali po(r)uke o  prijateljstvu koje su na kraju i pročitali.

Prijatelj je onaj koji je uvijek uz nas, na njega uvijek možemo računati i uvijek će nam pomoći, a to je samo dio onoga što misle o prijateljstvu, pa smo im ukazali i na knjige kao prijatelje i pomoć za što postoji i stručan naziv- biblioterapija.