Plasman na državnu razinu natjecanja „Čitanjem do zvijezda“
Autor: Anita Kalađija-Palić, 23. 2. 2016.

22. veljače 2016. u knjižnici Medicinske škole u Bjelovaru održano je Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“.

Pobjednici kviza Čitanjem do zvijezda Valentina Šušnjarac,  Tena Maričić i Teo Pazdrijan s članicama komisije Margaretom Popčević, III.OŠ Bjelovar i Vjeruškom Štivić, voditeljicom Dječjeg odjela knjižnice Petar Preradović u Bjelovaru

Na natjecanju su sudjelovali i naši učenici Valentina Šušnjarac, Tena Maričić Teo Pazdrijan te Tea Kiš u kategoriji natjecanja za najbolji plakat pod mentorstvom knjižničarki Martine Pavičić Barberić (Anite Kalađija Palić).  Teo je ostvario 43 boda, Valentina 41, a Tena Maričić 38. Bodovi su se na kraju zbrajali unutar ekipa. Ekipu je činilo po troje učenika iz svake škole.

Svojim odličnim znanjem naši učenici osvojili su prvo mjesto i time se plasirali na državnu razinu natjecanja “Čitanjem do zvijezda“ koje će se održati u Čakovcu. Na natjecanju je sudjelovalo 9 ekipa iz devet županijskih škola. Drugo mjesto osvojili su učenici III.osnovne škole iz Bjelovara, a treće mjesto učenici I. osnovne škole iz Bjelovara. Naš plakat koji je izradila Tea Kiš pod mentorstvom nastavnika  likovnog odgoja Zdravka Damjanovića i nastavnice hrvatskoga jezika Gordane Ščrbačić na temu odrastanja prema knjizi Šime Storića „Poljubit ću je uskoro, možda“ osvojio je 4. mjesto. Čestitamo našim učenicima na uspjehu i želimo sreću na državnoj razini !

Predstavljanje plakata

Lijevo: Tea Kiš, 8.r..                                       Desno: Učenica VI.OŠ Bjelovar

OŠ Trnovitica                                                 Pobjednički plakat

Priloženi dokumenti:
Plasman_na_drzavnu_razinu_natjecanja.docx (455.63 KB)